Badanie USG 4 D

Badanie USG 4 D

Badanie USG jest to nieinwazyjne badanie obrazowe, które pozwala uzyskać wizualizację obrazu w czasie rzeczywistym. Wykonując to badanie w ciąży można zobaczyć powierzchnię ciała dziecka, jego zachowanie oraz ruchy. Można zaobserwować na przykład wyraz twarzy dziecka, jego uśmiech, ale także jego grymas, jeśli akurat zaistnieją ku temu odpowiednie warunki.

Kiedy wykonać USG 4D?

Warto się zdecydować na USG 4D na wysokiej klasy sprzęcie, który pozwoli nam na precyzyjny obraz oraz ocenę funkcjonalną płodu, ale również stanu narządów rodnych. Prawidłowo wykonane badanie USG jest ogromną wiedzą potrzebną nie tylko w profilaktyce, ale przede wszystkim w sytuacji wymagającej natychmiastowego działania lekarza. Według lekarzy ginekologów dobrym czasem na badanie typu USG 4D jest moment po 30 tygodniu ciąży, kiedy kości twarzoczaszki dziecka są już wykształcone, więc jest duże prawdopodobieństwo, że będziemy mogli zaobserwować mimikę maluszka, można też ocenić jego rysy oraz aktywność. Lekarz po przeprowadzonym badaniu do wydrukowanych zdjęć doda pełen opis oraz oczywiście do całego kompletu będzie dołączona również płyta z nagraniem. Według wszystkich specjalistów jest to badanie bezpieczne dla matki jak i dla dziecka.

Oferta Centrum Zdrowia Medfemina

Centrum Zdrowia Medfemina zapewnia wszystkim pacjentom dostęp do nowoczesnych usług medycznych pod opieką profesjonalnych i doświadczonych lekarzy. Medfemina posiada najnowszej generacji sprzęt, dzięki któremu badanie USG zostanie zawsze wykonane, na najwyższej klasy światowej aparacie. Wszystkie aparaty posiadają funkcję HD Live służącą do wykonywania najbardziej efektownych zdjęć oraz filmów w technice 3D/4D.