Co decyduje o przeprowadzeniu zabiegu usuwania macicy?

Co decyduje o przeprowadzeniu zabiegu usuwania macicy?

Choć zabieg usuwania macicy charakteryzuje się dużą skutecznością w rozwiązywaniu problemów ginekologicznych, pociąga za sobą poważne konsekwencje.

Jeśli więc w grę nie wchodzą nowotwory złośliwe narządów rodnych wymagające natychmiastowego działania, lekarze nie spieszą się z jego wykonaniem upewniając się wcześniej, że wykorzystali wszystkie sposoby walki z tym problemem. Przeważnie zaleca się, aby usuwanie macicy nastąpiło już po zakończeniu rozrodu, zwłaszcza że nie ma mowy o górnej granicy wiekowej podczas przeprowadzania tego zabiegu.

Ocena zasadności jego realizacji opiera się przede wszystkim na dynamice wzrostu zmian o patologicznym charakterze. Lekarz zwraca jednak również uwagę na objawy kliniczne i stopień ich nasilenia. Zabieg jest też wykonywany szybciej, jeśli pacjentka podkreśla, że choroba znacząco pogorszyła jakość jej codziennego życia. Bez względu jednak na przyczynę wykonania zabiegu należy pamiętać o tym, że procedury chirurgiczne są nieodwracalne, a każdy taki zabieg pociąga za sobą określone skutki uboczne.

Jeżeli jestes zanteresowany, to zapoznaj się ze szczegółową ofertą na medfemina.pl.