Co to jest USG 4D

Co to jest USG 4D

Badanie ultrasonograficzne 4D jest obrazowaniem trójwymiarowym w czasie rzeczywistym. Umożliwia ono obserwację ruchów ciała maluszka, jego ‘ruchów’ oddechowych, grymasów twarzy oraz pracę serduszka. Uzyskanie takiej przestrzennej wizualizacji dziecka pozwala rodzicom na nawiązanie pierwszego kontaktu z maleństwem.

USG to nieinwazyjne badanie obrazowe z użyciem fal ultradźwiękowych. Urządzenie wysyłające fale radiowe przykłada się do brzucha przyszłej mamy wcześniej posmarowanego żelem. USG w ciąży pozwala na wykrycie ewentualnych nieprawidłowości rozwoju dziecka takich jak np. wada serca.

Zdjęcia USG 4D

USG 4D pozwala zobaczyć poruszającego się maluszka w łonie matki. W trzecim trymestrze ciąży możemy zobaczyć jak maluszek się uśmiecha czy ziewa. Rodzice mogą też zaobserwować jego wyraz twarzy. Przy USG 4D możliwe jest też nagranie obrazu w postaci krótkiego filmu.

Oferta Centrum Zdrowia Medfemina

Centrum Zdrowia Medfemina oferuje swoim pacjentkom pełny zakres badań ultrasonograficznych przy użyciu najnowszej generacji aparatów USG. Doświadczony personel medyczny dba troskliwie o każdą pacjentkę. Sprawdź ofertę na medfemina.pl