Czym zajmuje się endokrynolog

Czym zajmuje się endokrynolog

Endokrynolog jest lekarzem specjalistą, z którym pacjenci kontaktują się w przypadku nieprawidłowości dotyczących funkcjonowania gruczołów wydzielania wewnętrznego.

Co przy tym ważne, endokrynolog Wrocław udziela wsparcia nie tylko w przypadku chorób, które mają swoje źródło w zaburzeniach w ich funkcjonowaniu. Jest też nieoceniony wtedy, gdy mamy do czynienia z konsekwencjami nieprawidłowości związanych z produkowanymi przez te gruczoły hormonami. Wśród jego pacjentów dominują kobiety, których organizmy są bardziej podatne na nieprawidłowości związane z gospodarką hormonalną. Nie oznacza to jednak, że nie jest w stanie nieść pomocy również panom.

Lista gruczołów wydzielania wewnętrznego jest zresztą dość długa. Na pierwszy plan wysuwa się tu gruczoł tarczowy, który ma szczególnie duży wpływ na to, jak funkcjonuje ludzki organizm. Nie można jednak zapomnieć także o przytarczycach, jajnikach, jądrach, przysadce, nadnerczach, a także o trzustce. Endokrynolog jest też często specjalistą, z którym konsultują się inni lekarze.

Centrum Zdrowia Medfemina

Prywatny szpital ginekologiczno – położniczy Medfemina zaprasza do skorzystania z usług. Profesjonalny zespół lekarzy i  najnowszej generacji sprzęt zapewnia opiekę na najwyższym poziomie. Sprawdźcie ofertę – medfemina.pl.