Dlaczego warto wykonać badanie USG 4D?

Dlaczego warto wykonać badanie USG 4D?

Podobnie, jak ma to miejsce w przypadku badania USG 3D, także USG 4D nie jest refundowane przez NFZ. Osoby zainteresowane jego wykonaniem muszą więc liczyć się z tym, że przyjdzie im zapłacić za nie z własnej kieszeni często niemałe pieniądze. A jednak ciągle mamy do czynienia z propozycją, którą za interesującą uznają zarówno przyszli rodzice, jak i lekarze.

W przeciwieństwa do badania 3D, USG 4D nie ogranicza się do trójwymiarowego obrazu płodu oraz wnętrza macicy. Jego przewaga polega na tym, że obraz ten zmienia się w czasie. Rodzice są zachwyceni tym, że mogą oglądać swego rodzaju transmisję z życia płodowego swojego dziecka, badanie jest jednak bardzo ważne także dla lekarza. Ten nie jest może, tak jak pacjenci, poruszony widokiem grymasów na twarzy płodu, może jednak przekonać się, czy jego dotychczasowy rozwój jest prawidłowy. USG 4D umożliwia ocenę budowy poszczególnych części ciała, a tym samym daje też szansę wychwycenia wielu nieprawidłowości. Ma to ogromne znaczenie także dla rodziców, którzy na długo przed narodzinami mogą planować ewentualne leczenie dziecka.

Gdzie wykonać USG 4D?

Chcesz wykonać badanie USG 4D? Centrum Zdrowia Medfemina zaprasza. Gwarantujemy najwyższą jakość usług. Sprawdź ofertę – USG 4D Wrocław.