Endometrioza czym jest ta kobieca przypadłość?

Endometrioza czym jest ta kobieca przypadłość?

Obecnie schorzenie endometrium rozpoznawane jest u coraz większej liczby bardzo młodych kobiet, a jej udokumentowany związek z niepłodnością niestety wymusza konieczność poszukiwania coraz to lepszych metod diagnostycznych oraz sposobów leczenia. Należy również wzmagać świadomość społeczną odnośnie schorzenia endometrium, ponieważ złe samopoczucie i ból nie do wytrzymania u kobiet w trakcie miesiączki może nie być tylko formą słabości, ale skutkiem bardzo poważnej choroby.

Endometrioza a niepłodność

Endometrioza diagnozowana jest głównie u kobiet, które są w wieku rozrodczym, kiedy to pomimo wielu prób, niestety nie udaje się im zajść w ciążę. Chorobliwe zmiany w układzie rozrodczym spowodowane tym schorzeniem są bardzo częstą przyczyną niepłodności, co potwierdza fakt rozpoznawania schorzenia endometrium aż u 35% do 50% kobiet, które bezskutecznie starają się o potomstwo. Natomiast udowodniono, że likwidacja blizn oraz zrostów, jak i usunięcie torbieli endometrialnych znacznie zwiększa szansę na posiadanie dziecka.

Oferta szpitala Medfemina

Szpital Medfemina jest prywatną placówką we Wrocławiu, która specjalizuje się w usuwaniu takich schorzeń jak endometrioza oraz mięśniaki, ale także oferuje operacje nietrzymania moczu i pozostałe spektrum schorzeń kobiecych. Zdrowie oraz dobro pacjenta są stawiane zawsze na pierwszym miejscu.