Jak radzić sobie z nietrzymaniem moczu po porodzie?

Jak radzić sobie z nietrzymaniem moczu po porodzie?

Czy nietrzymanie moczu po porodzie jest po prostu jedną z wielu jego konsekwencji, z których istnieniem musi pogodzić się młoda mama? Na szczęście, wcale nie musi tak być! Dziś coraz częściej wspomina się w tym kontekście o pomocy, jakiej udziela kobietom uroginekolog, słowa uznania padają jednak również pod adresem fizjoterapeutów pomagających w szybszym przywróceniu naturalnych funkcji zmęczonym porodem mięśniom. Warto pamiętać też o kilku prostych zasadach, których przestrzeganie przyspiesza czas rekonwalescencji po porodzie. Dobrze jest przestrzegać ich bez względu na to, czy korzysta się z pomocy specjalisty, czy też nie.

Tu na pierwszy plan wysuwa się jeszcze staranniejsze dbanie o higienę intymną. Należy poświęcić jej odpowiednio wiele czasu nawet, jeśli dziecko skutecznie to utrudnia. Dobrze jest też wyrobić w sobie nawyk korzystania z toalety przed każdym wyjściem nawet, jeśli w danym momencie nie czuje się takiej potrzeby. Pozwoli to na oczyszczenie pęcherza i uchroni przed nieprzyjemnymi doznaniami podczas zakupów lub spaceru.

Jeżeli jesteście zainteresowani i chcecie zapozanć się ze szczegółową ofertą sprawdźcie – nietrzymanie moczu po porodzie.