Jak wygląda USG tarczycy?

Jak wygląda USG tarczycy?

Badanie USG tarczycy należy do tych, które najczęściej zleca lekarz endokrynolog. Może być jednak zasugerowane także przez lekarza internistę zwłaszcza, jeśli w badaniach laboratoryjnych pojawią się nieprawidłowości. Zaleca się je także wówczas, gdy sam pacjent nie ma widocznych problemów z tarczycą, pojawiają się one jednak u członków jego rodziny.

Dziś medycyna ma coraz więcej dowodów na to, że czynnik genetyczny nie jest bez znaczenia zarówno w odniesieniu do niedoczynności, jak i nadczynności tarczycy. USG tarczycy Wrocław może więc wykryć zagrożenie nawet wtedy, gdy wole nie jest widoczne.

Samo badanie nie należy do tych, do których należałoby się w szczególny sposób przygotowywać. Wystarczy, że pacjent zdejmie biżuterię i odsłoni szyję. Samo badanie jest bezinwazyjne, nie wiąże się też z dolegliwościami bólowymi, choć pacjenci mający problem z przełykaniem skarżą się na pewien dyskomfort w czasie jego trwania. Przeważnie czas trwania badania nie przekracza dziesięciu minut, a jego wyniki są dostępne natychmiast.

Jeżeli jesteś zainteresowany, to zapoznaj się ze szczegółową ofertą naszej przychodni na medfemina.pl.