Jakie schorzenia może wykryć USG brzucha?

Jakie schorzenia może wykryć USG brzucha?

Badanie USG jamy brzusznej jest jednym z najczęściej wykonywanych badań ultrasonograficznych. To idealny sposób na kontrolowanie narządów mających budowę miąższową.

Trudno o lepsze rozwiązanie, gdy chce się zbadać stan wątroby, ocenić stan pęcherzyka żółciowego, zbadać kondycję trzustki i śledziony, a nawet – ocenić, jak pracują nerki i nadnercza. USG brzucha Wrocław to także badanie, podczas którego można się przyjrzeć dużym naczyniom jamy brzusznej, w tym zwłaszcza aorcie. Jeśli pacjent przed badaniem wypije wskazaną przez lekarza ilość wody, USG pozwoli także na ocenę pęcherza moczowego. Bardzo często już podczas tego badania można zdiagnozować choćby problemy z prostatą.

Badanie USG jamy brzusznej może posłużyć w diagnostyce wielu chorób. Wykrywa zgrubienia, guzy, polipy oraz torbiele. Jest też cennym wsparciem w przypadku stanów zapalnych oraz nadmiernego rozrostu narządów. Może być też wykorzystywane, gdy pojawia się konieczność potwierdzenia lub wykluczenia tego, że w woreczku żółciowym znajdują się kamienie.

Placówka Medfemina

Specjalistyczną opiekę i dostęp do nowoczesnych usług medycznych gwarantuje placówka Medfemina. Jeśli chcecie poznać całą ofertę naszej placówki sprawdźcie – medfemina.pl.