Medycyna estetyczna w ginekologii

Medycyna estetyczna w ginekologii

Zabiegi estetyczne z tej właśnie dziedziny ginekologii obejmują zarówno estetykę sromu i pochwy, jaki i w dzisiejszych czasach już szeroko rozumianym komfortem pacjentki. Pomaga, gdy poród zostawił niepożądane ślady, ułatwia funkcjonowanie w trakcie menopauzy oraz pozwala pozbyć się kompleksów.

Ginekologia estetyczna- rodzaje zabiegów

Ginekologia estetyczna oferuje wiele zabiegów, ale najczęściej wybierane przez pacjentki to między innymi lifting krocza, plastyka pochwy, plastyka łechtaczki oraz zmniejszanie warg sromowych. Lifting krocza wykonywany jest u pacjentek, które rodziły siłami natury i musiały mieć nacinane krocze. Plastyka pochwy zwana także laserowym odmładzaniem pochwy ma na celu przywrócić napięcie ścian pochwy oraz zwiększyć jej elastyczność. Plastyka łechtaczki ma na celu zwiększenie doznań seksualnych, ale zabieg ten jest dość inwazyjny, ponieważ wymaga znieczulenia ogólnego, a niekiedy podpajęczynówkowego. Zbyt duże wargi sromowe powodują częste infekcje poprzez nadmierne otarcia, jak również przeszkadzają podczas współżycia.

Oferta Szpitala Medfemina

Szpital Medfemina we Wrocławiu oferuje szeroki zakres diagnostyki oraz leczenia z dziedziny ginekologii, położnictwa oraz chirurgii. Mocną stroną szpitala jest ginekologia estetyczna, która w dużym stopniu przyczynia się do podniesienia komfortu psychicznego oraz fizycznego pacjentki. Zapraszamy na konsultacje do Szpitala Medfemina.