Na czym polega plastyka warg sromowych?

Na czym polega plastyka warg sromowych?

Plastyka warg sromowych to określenie stosowane wtedy, gdy chce się opisać szereg zabiegów z zakresu ginekologii estetycznej. Zabiegi te koncentrują się na korekcie kształtu warg sromowych, choć mogą wpływać korzystnie także na ich grubość oraz jędrność.

Wargi sromowe wraz z upływem czasu ulegają zniekształceniu. Wpływają na to przede wszystkim porody, zmiany w obrębie warg sromowych są jednak również jedną z konsekwencji starzenia się całego kobiecego organizmu. Na szczęście, można im dziś przywrócić pierwotny kształt. Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym, choć na życzenie pacjentki istnieje również możliwość zastosowania w tym celu znieczulenia ogólnego. Oczywiście, nie jest to rozwiązanie pozwalające na natychmiastowe cieszenie się zadowalającymi efektami. Wargi sromowe już po dokonaniu zmian w ich wyglądzie muszą się zagoić. Proces ten nie zawsze zabiera tyle samo czasu, szacuje się jednak, że może potrwać maksymalnie do sześciu tygodni. Co ważne, zastosowane wówczas szwy przeważnie są w pełni wchłaniane przez organizm.

Gdzie wykonać zabieg?

Jeśli chcesz wykonać zabieg plastyki warg sromowych sprawdź ofertę naszego szpitala Medfemina – plastyka warg sromowych Wrocław.