Tajemnicza choroba z nieustaloną przyczyną

Tajemnicza choroba z nieustaloną przyczyną

Wnikliwa obserwacja naszego organizmu i wizyta u dobrego specjalisty w razie jakichkolwiek wątpliwości poskutkują postawieniem trafnej diagnozy. Bolesne i obfite miesiączki, ból w okolicy krzyżowej kręgosłupa, odczuwanie bólu podczas kontaktów intymnych czy problem z zajściem w ciążę to jedne z wielu dolegliwości, które mogą początkiem poważnej i przewlekłej choroby.

Endometrioza przez długi uznawana była za bardzo tajemniczą chorobę. Została określona jako wsteczne miesiączkowanie. Obecnie wiemy, że jest to pojawianie się tkanki endometrialnej macicy w obszarze innych narządów. Problem ten dotyka coraz większą liczbę kobiet, aż do 15% populacji w wieku rozrodczym.

Klinicznie są wyróżniane trzy typy endometriozy: otrzewna, jajnikowa i głęboko naciekająca. Patologiczne zmiany w układzie rozrodczym spowodowane przez tę chorobę są przyczyną niepłodności, co potwierdza fakt zdiagnozowania jej u 30-50% kobiet starających się bezskutecznie o dziecko.

Endometrioza nie jest chorobą, która zagraża życiu, ale skutecznie może obniżyć jakość funkcjonowania. Ból i niepokojące krwawienia to codzienność wielu pacjentek dotkniętych tą chorobą. Pocieszająca jest skuteczność leczenia preparatami hormonalnymi oraz za pomocą laparoskopii co na długi czas pozwala zapomnieć o tej chorobie wielu kobietą.

Leczenie endometriozy Wrocław

Szpital Medfemina we Wrocławiu zaprasza. Profesjonalny zespół lekarzy i sprzęt najnowszej generacji zapewnia pacjentom dostęp do nowoczesnych usług medycznych w przyjaznej i miłej atmosferze.