Ultrasonografia piersi

Ultrasonografia piersi

Badanie ultrasonograficzne piersi to jedno z badań obrazowych, czyli takich, które pozwalają w nieinwazyjny sposób zajrzeć do wnętrza piersi. Przeprowadza się je bowiem nie tylko wtedy, gdy pojawi się ku temu konkretny powód taki jak na przykład wyczuwalny pod palcami guzek, ale też profilaktycznie. Niestety, wciąż jeszcze zbyt mała ilość kobiet w Polsce docenia znaczenie regularnego poddawania się badaniu USG, choć jest to przecież jedno z najskuteczniejszych narzędzi w walce z rakiem piersi.

Jak często powinno się robić USG piesi?

Zacznijmy od tego, co właściwie oznacza stwierdzenie, że piersi badane są regularnie metodą ultrasonografii. Teoretycznie regularnym badaniem USG piersi można by nazwać zjawisko, które występujące na przykład raz na dziesięć lat. Tutaj chodzi jednak o regularność, która pozwoli wykryć ewentualne zmiany nowotworowe na etapie, kiedy są jeszcze bardzo małe i w pełni wyleczalne. Bo trzeba wiedzieć, że w XXI wieku na raka piersi kobiety umierają nie dlatego, że medycyna nie ma pojęcia, jak sobie z nim poradzić, tylko dlatego, że pacjentki zgłaszają się do lekarza zbyt późno.

Oferta centrum zdrowia Medfemian

Centrum Zdrowia Medfemina zapewnia wszystkim pacjentom dostęp do nowoczesnych usług medycznych pod opieką profesjonalnych i doświadczonych lekarzy. Medfemina posiada najnowszej generacji sprzęt, dzięki któremu lekarze mogą postawić dokładną diagnozę i wdrożyć prawidłowe leczenie.