USG 4D - korzyści dla lekarza i rodziców

USG 4D – korzyści dla lekarza i rodziców

Wbrew lękom dziesiątek rodziców, ciąża nie musi być trudnym dla nich okresem. Jeśli jest prowadzona prawidłowo, nie trzeba obawiać się nieprawidłowości i stresu. Oczywiście, osoba, która jest w niej po raz pierwszy, zwykle nie ma pewności, czy płód rozwija się tak, jak powinien

Warto więc zainteresować się badaniami, które ułatwią prawidłową ocenę przebiegu ciąży lekarzowi, podnosząc na duchu także przyszłych rodziców. Jednym z takich badań okazuje się być USG 4D.

Badanie to nie jest refundowane przez NFZ, a mimo to wcale nie brakuje osób decydujących się na jego przeprowadzenie. Na taką decyzję wpływa w pewnym stopniu ciekawość, duże znaczenie mają jednak również korzyści, o jakich można mówić w jego kontekście. USG 4D pozwala na obserwowanie płodu w ruchu, rodzice mogą więc dostrzec nawet takie szczegóły, jak jego zmieniający się wyraz twarzy. Lekarz w tym czasie ma zaś szansę oceny stanu płodu, tempa w jakim się rozwija oraz ewentualnych zagrożeń, które należy brać pod uwagę tak podczas dalszego przebiegu ciąży, jak i w trakcie porodu.