USG w ciąży

USG w ciąży

Jednym z najważniejszych badań, jakie powinna wykonać każda kobieta będąca w ciąży, jest badanie USG. Dzięki niemu możliwe jest szybkie i dokładne kontrolowanie czy dziecko rozwija się prawidłowo, czy nie wykazuje jakichś oznak chorobowych oraz jakiej jest płci. Każda kobieta powinna wykonać przynajmniej 3 badania USG. Natomiast jeśli pojawią się jakiekolwiek, chociażby najmniejsze niedające spokoju objawy należy natychmiast skontaktować się z lekarzem, a on najprawdopodobniej zleci wykonanie badań dodatkowych.

USG 4D

USG 4D to nieinwazyjne, bezbolesne badanie obrazowe z użyciem fal ultradźwiękowych, pozwalające na uzyskanie wizualizacji obrazu w czasie rzeczywistym. Wykonując badanie USG 4D w ciąży, można zobaczyć ciało dziecka, jego zachowanie i ruchy. Można zaobserwować na przykład wyraz twarzy dziecka, jego uśmiech czy grymas. Badanie USG 4D w ciąży można wykonać w 12-16 tygodniu ciąży lub około 28 tygodnia ciąży, jednak ze względu na czynniki warunkujące jego wyrazistość a termin jego wykonania może wskazać lekarz.

Oferta Centrum Zdrowia Medfemina

Centrum Zdrowia Medfemina zapewnia wszystkim pacjentom dostęp do nowoczesnych usług medycznych pod opieką profesjonalnych i doświadczonych lekarzy. Medfemina posiada najnowszej generacji sprzęt, dzięki któremu badanie USG zostanie zawsze wykonane, na najwyższej klasy światowej aparacie. Wszystkie aparaty posiadają funkcję HD Live służącą do wykonywania najbardziej efektownych zdjęć oraz filmów w technice 3D/4D. Sprawdź naszą ofertę – USG 4D Wrocław.