Badanie genetyczne dla kobiet w ciąży

Badanie genetyczne dla kobiet w ciąży

Niewielki odsetek rodziców, u których stwierdzono wady genetyczne, uzyskuje od lekarza ginekologa skierowanie na badania genetyczne płodu w celu ustalenia, czy dziecko nie jest w sposób poważny obciążone.

Badania dla wszystkich?

W rzeczywistości jest to jednak tylko wierzchołek góry lodowej, ponieważ tak naprawdę każdy płód może być obciążony genetycznie. Zapłodnienie jest bowiem niezwykle skomplikowanym procesem. Typowe testy genetyczne wiążą się jednak z ryzykiem dla matki i dziecka. Chociaż jest ono niewielkie, wystarcza, by nie wykonywać takich badań rutynowo. Nifty to alternatywa dla badań obciążonych ryzykiem.

Badanie bez ryzyka

Badanie Nifty pozwala na uzyskanie informacji odnośnie najważniejszych kwestii genetycznych bez konieczności pobierania od dziecka materiału genetycznego. To właśnie ten proces powoduje powstanie ryzyka. W badaniu Nifty w zupełności wystarczy krew matki i chociaż nie jest ono aż tak szczegółowe, jak badania inwazyjne, oferuje podstawową wiedze na temat kodu genetycznego dziecka i rozwiewa większość wątpliwości.