Poznaj zalety USG 4D

Poznaj zalety USG 4D

Ciąża to czas niezwykłych zmian dokonujących się w organizmie kobiety, która spodziewa się dziecka. To także czas niepewności, obaw o stan zdrowia mającego przyjść na świat dziecka, a także lęków o jego przyszłość.

Niektórych niepokojów nie można pozbyć się przez cały czas jej trwania,  z niektórymi jesteśmy jednak w stanie skutecznie walczyć. Pomóc może nam w tym USG 4D.

Badanie to nie jest refundowane przez NFZ i sami lekarze przyznają, że nie trzeba go wykonywać. Ci sami specjaliści nie ukrywają jednak tego, że badanie to ułatwia im pracę. Oddziałuje korzystnie na ich wiedzę na temat płodu i jego ułożenia. Często jest utożsamiane z badaniem pozwalającym na wykrycie bardzo poważnych wad rozwojowych. Nie można jednak zapominać, że umożliwia również ocenienie tego, na ile poważne może być ryzyko poronienia przez ciężarną i jak prowadzić ciążę, aby je zminimalizować. To także niezwykłe doznanie dla samych rodziców, którzy mogą zobaczyć płód w jego naturalnym środowisku, w trójwymiarze. Często jest to widok naprawdę podnoszący na duchu.