Czym zajmuje się ginekologia estetyczna?

Czym zajmuje się ginekologia estetyczna?

Medycyna estetyczna w tym przypadku ginekologia wychodzi naprzeciw kobietom, które na co dzień borykają się z taki problemami, jak nietrzymanie moczu, suchość bądź luźność pochwy, przerost warg sromowych mniejszych oraz zrosty i blizny. Jakim zabiegom poddają się kobiety z takimi dolegliwościami?

Dla większości kobiet trwałe zmiany w obrębie sfer intymnych rodzi ogromne kompleksy. Ginekologia estetyczna to młoda dziedzina medycyny, która stale się rozwija dzięki wykorzystaniu nowoczesnych rozwiązań. Defekty narządów płciowych negatywnie wpływają na samopoczucie oraz samoocenę kobiety.

Zalety ginekologii estetycznej

Ogromnym atutem tej gałęzi ginekologii jest to, że zabiegi są mało inwazyjne i bezbolesne, ponieważ wykorzystuje się do nich laser. Dzięki tej technice okres rekonwalescencji jest krótki i nie wymaga długotrwałej rezygnacji z codziennej aktywności. Bardzo istotne są umiejętności i doświadczenie lekarza, który wykonuje zabieg oraz sprzęt, jakim będzie się posługiwał.

Plastyka warg sromowych i lifting pochwy

Do zabiegów ginekologii estetycznej zaliczamy plastykę warg sromowych i lifting pochwy. Przerośnięte wargi sromowe mogą zaburzać życie seksualne, a nawet stanowić niemały problem w codziennym funkcjonowaniu. Natomiast lifting pochwy wykonywany jest u kobiet, które po porodzie mają problem ze zbyt szerokim wejściem do pochwy.

Oferta Szpitala Medfemina

Szpital Medfemina oferuje takie zabiegi z dziedziny ginekologii estetycznej jak plastyka warg sromowych. O bezpieczeństwo i dobre zdrowie pacjenta dbają lekarze wszechstronnie wykształceni. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego szpitala. Sprawdźcie naszą ofertę – szpital.medfemina.pl.