Jak wygląda rekonwalescencja po usuwaniu macicy?

Jak wygląda rekonwalescencja po usuwaniu macicy?

Choć usuwanie macicy to poważny zabieg, kobiety zwykle nie podchodzą do niego z przesadnym niepokojem. Mają świadomość tego, że niejednokrotnie jest to dla nich jedyna szansa na spokojne życie w zdrowiu, bez codziennych dolegliwości. O ile jednak o samej operacji mówi się wiele, ciągle brakuje publikacji poświęconych temu, jak wygląda życie już po zabiegu.

Okazuje się, że usuwanie macicy nie jest wcale zabiegiem rzadkim. Komfort późniejszego życia w dużej mierze jest uzależniony od tego, jak przebiegała rekonwalescencja po zabiegu. Pobyt w szpitalu po jego przeprowadzeniu zwykle nie jest długi. Przeważnie trwa zaledwie kilka dni. Nie oznacza to jednak, że zaraz po powrocie do domu należy rzucić się w wir życia rodzinnego i zawodowego. Wiele osób rzeczywiście popełnia ten błąd, należy jednak liczyć się z tym, że może mieć on poważne konsekwencje. Warto więc pamiętać, że kluczowe są pierwsze dwa miesiące, w czasie których należy trzymać się ściśle wytycznych udzielonych nam przez lekarza. Nie wolno zapominać także o regularnym kontrolowaniu stanu zdrowia oraz o wizytach u lekarza zawsze, gdy pojawią się nieprawidłowości.

Oferta Szpitala Medfemina

Specjalistyczną opiekę i dostęp do nowoczesnych usług medycznych gwarantuje szpital Medfemina we Wrocławiu. Jeśli chcecie poznać całą ofertę sprawdźcie – szpital.medfemina.pl.