Ginekologia estetyczna

Ginekologia estetyczna w Medfemina

Zabiegi z tej młodej dziedziny medycyny służą do rekonstrukcji okolic intymnych i wpływają na poprawę jakości życia kobiety. Klasyczna chirurgia ginekologiczna jest pojęciem dobrze znanym, które obejmuje takie zabiegi jak plastyka pochwy czy korekcję warg sromowych. Są to operacje, które zmuszają pacjentkę do okresowej rekonwalescencji. Ginekologia estetyczna stanowi ciekawą alternatywę, ponieważ nie wymaga pobytu w szpitalu. Nie jest też bolesna, a co najważniejsze pozwala szybko wrócić do codziennych aktywności.

Kto może skorzystać z zabiegów ginekologii estetycznej?

Każda kobieta bez względu na wiek może skorzystać z tej dziedziny ginekologii. Część kobiet zgłasza się w bardzo młodym wieku, szczególnie gdy wygląd okolic intymnych zniechęca je do aktywności seksualnej lub tworzy przeszkodę w założeniu rodziny. Kobiety, które urodziły dzieci, często zmagają się z problemami związanymi z jakością życia seksualnego, szerszą pochwą oraz problemami z orgazmem. Natomiast proces starzenia powoduje, że tracimy cenne włókna kolagenowe i elastyczne. Towarzyszą temu różne dolegliwości takie jak powtarzające się infekcje, zanik śluzówki i suchość pochwy.

Oferta Szpitala Medfemina

Szpitalu Medfemina oferuje wykonanie specjalistycznych zabiegów oraz małoinwazyjnych operacji ginekologicznych takich jak: histeroskopia diagnostyczna i zabiegowa, laparoskopia diagnostyczna i zabiegowa oraz laparotomia. Mocną stroną szpitala jest także nowoczesna ginekologia estetyczna. Szeroka oferta zabiegów przyczyni się do podniesienia komfortu psychicznego i fizycznego pacjentek.